• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині триває операція «Нерест»

Від початку проведення операції «Нерест» в області поліція відкрила 44 кримінальні провадження на браконьєрів, які в цей період ловлять рибу.

Невідомий об'єктПро це на апаратній нараді повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко.

«Поліція склала декілька адмінпротоколів на правопорушників. Хочу зазначити, що нині досить низька відповідальність за незаконний добувний рибний промисел. Так, сума штрафів за незаконний вилов риби  становить від 170 грн до 680 грн. За порушення правил торгівлі рибою штраф –  від 51 грн до 255 грн. А штрафи за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом становлять від 1700 грн до 3400 грн. Пропоную звернутися до Прем’єр-міністра з вимогою збільшити штрафи за дане правопорушення», – сказав Денис Захарченко. 

Як повідомив заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ткаченко, станом на 19 травня показник кількості вилученої риби упродовж операції «Нерест 2019» на 8 % вищий, ніж показник за весь період проведення операції «Нерест 2018». Лише в акваторії Нижньосульського парку державні інспектори вилучили 800 кг риби, 152 сітки та човни. 

«Недоліком є те, що майже всі органи державного контролю, які причетні до охорони рибних запасів, у період двомісячника зменшили кількість особового складу, що залучався до рейдів. Також  основні проблемами охорони рибних запасів у поточному році – це й невисокі розміри штрафів для браконьєрів і недостатній рівень інформування населення про покарання за незаконний вилов біоресурсів», – зазначив Олександр Ткаченко. 

Начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич поінформувала присутніх про те, що нині в основних видів риби нерест пройшов. 

«Нерест цього року розпочався в стабільних умовах. Не було значного паводку.  Під час нерестового періоду розробили плани з охорони біоресурсів. Завдяки спільній роботі природоохоронних та правоохоронних органів досягли значних результатів. Було викрито 188 грубих порушень правил рибальства  та вилучено майже 6 тонн риби»,– розповіла Оксана Кулинич.

Т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий наголосив на тому, що кількість браконьєрів на водоймах області, які знаходяться під захистом  поліції та рибоохоронного патруля, знизилася. І додав, що відповідальність за незаконний вилов і торгівлю рибою потрібно посилювати. 

«З року в рік покращується матеріально-технічна база рибоохоронних органів. Обласна рада та адміністрація постійно виділяють кошти щодо забезпечення діяльності відповідних відомств.  Але ми все ж маємо випадки, які фіксують правоохоронці на Кременчуцькому та  Кам'янському водосховищах. Саме ці водосховища, як магніт, притягують браконьєрів.  Тож проблема є, і маємо ще над чим працювати.  Згоден із тим, що досить низька відповідальність за незаконний вилов риби. І якби штрафи та кримінальна відповідальність були в рази збільшені, то в багатьох би відпало бажання займатися браконьєрством», – підсумував Роман Товстий.

Нагадаємо, операція «Нерест» на Полтавщині розпочалася 1 квітня і триватиме до 9 червня. 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk