На Полтавщині діє обласна Програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху.
Як повідомив на апаратній нараді начальник Управління інфраструктури обласної державної адміністрації Сергій Марчишинець, Програма працює за трьома напрямками. Перший – спрямований на пропаганду безпеки дорожнього руху, другий – спрямований на підвищення рівня безпечності доріг та дорожньої інфраструктури, третій – це моніторинг безпеки дорожнього руху.
За словами Сергія Марчишинця, аби уникнути дорожньо-транспортних пригод на автошляхах загального користування та вулицях міст, зокрема, на ділянках концентрації ДТП та інших аварійно-небезпечних місцях, облаштовують зони наземних пішохідних переходів і замінюють, за можливості, їх на підземні. Також облаштовують розв’язки кільцевого типу з малим діаметром центрального острівця на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення на перехрестях автомобільних доріг.
Посадовець зауважив, що в області постійно проводять моніторинг безпеки дорожнього руху. Впроваджують високотехнологічні системи відеоспостереження за транспортними засобами.
«Робота в галузі пасажирського транспорту передбачає залучення страхових компаній, які мають оперативно оформлювати ДТП, впровадження системи спостереження в автобусах, зокрема, мова йде про розбудову системи спостереження за принципом «Сitybus», яка запускається в регіоні. Вона дає можливість відстежувати транспортні засоби в місцях концентрації ДТП та роботу пасажирського транспорту», – сказав Сергій Марчишинець.
Також на офіційному веб-сайті Управління інфраструктури облдержадміністрації громадянам доступна «Інтерактивна мапа мережі автобусних маршрутів України, зокрема й Полтавської області».
«За допомогою інтерактивної мапи можна отримати інформацію про майже 4000 міжобласних та міжнародних маршрутів, розклад руху і проміжні зупинки, спланувати маршрут та перевірити у перевізника наявність ліцензії. Незабаром з’явиться й інформація про перевізників, що здійснюють приміські та міжміські внутрішньообласні маршрути загального користування», – зазначив Сергій Марчишинець.
Як повідомила начальник сектору забезпечення діяльності управління патрульної поліції в Полтавській області Наталія Новікова, з початку року на дорогах травмовано 29 дітей, із них 14 пішоходів, 1 велосипедист, 13 пасажирів і 1 неповнолітній водій. Також 59 ДТП виникло за участі пішоходів.
Т.в.о голови облдержадміністрації Роман Товстий зазначив, що в області проводять відповідну роботу щодо попередження ДТП.
«Безпека руху – це комплексна робота. Багато факторів впливає на це. Зокрема, інформаційно-просвітницька робота, й ремонт дорожнього покриття, й облаштування проїжджої частини та свідомість перевізників. Кожен є учасником дорожнього руху, тому всі мають дбати про свою безпеку. Адже ми своїм прикладом показуємо дітям, як варто поводитися на дорозі. На жаль, статистика щодо ДТП невтішна й маємо над чим працювати», – наголосив Роман Товстий.
У другому півріччі 2019 року облдержадміністрацією планується здійснення ряду основних заходів, а саме просвітницької роботи серед дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, проведення форуму з безпеки дорожнього руху, забезпечення населення світловідбивними елементами – флікерами, організація безпечної дорожньої інфраструктури, проведення навчання працівників транспортної сфери з надання домедичної допомоги постраждалим у ДТП.