Previous Next

Конфігурація ОТГ, комунальні проблеми і землі учасникам АТО/ООС: перший заступник голови облдержадміністрації провів прийом громадян

Надрукувати

Перший прийом громадян на посаді першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна тривав близько трьох годин. Записалося 18 громадян, та вирішувати свої проблеми більшість прийшла колективами.

Делегації з Кременчуцького, Кобеляцького та Пирятинського районів намагалися внести зміни до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, який уже перебуває на затвердженні в Уряді.

Жителів Світлогірського не влаштовує, що центр майбутньої ОТГ буде в селі Озера. Керівництво Пришибської ОТГ не погоджується об’єднуватися з Горішньоплавнівською громадою. Жителька села Березова Рудка Пирятинського району звернулася до Дмитра Луніна сприяти створенню Березоворудської ОТГ, якої немає в Плані взагалі.

«Майже по всім проблемним питанням конфігурації громад у Полтавській області у мене одна відповідь. Усі населені пункти регіону з 2015 року мали час добровільно об’єднатися з ким завгодно. А тепер, у період укрупнення громад, все вирішує Мінрегіон. Є методика спроможності громад, за якою відбуватиметься укрупнення вже існуючих ОТГ. І перед тим, як подавати на затвердження Перспективний план, в області тривали обговорення, зустрічі з представниками районів, народними депутатами, ми враховували думки більшості, – пояснив Дмитро Лунін. – Усе, що залишається жителям Полтавщини, – восени прийти на вибори й обрати гідного голову ОТГ, який буде працювати на благо громади».

Чимало громадян прийшли на прийом до першого заступника голови Полтавської ОДА зі скаргами на комунальні проблеми Полтави: питання водовідведення, перерахунку тарифів, електропостачання тощо. Дехто скаржився на стан Центрального ринку й пропонував перенести його на окраїну міста, а деякі громадські організації навіть звернулися до Дмитра Луніна з проханням посприяти проведенню позачергових виборів міського голови Полтави.

«Багато з цих питань не належать до компетенції Полтавської облдержадміністрації, тому були перенаправлені до міської ради чи комунальних підприємств «Полтававодоканл» чи «Енергозбут». Якщо людям і там не допоможуть, більшість скарг можна буде вирішити в судовому порядку. Порадив, як краще це зробити. Але жодне звернення не залишиться без уваги, особисто буду тримати кожне на контролі, – повідомив Дмитро Лунін. – Щодо проблем учасників АТО/ООС незабаром взагалі збираємо координаційну раду, бо є цілий список питань, який терміново необхідно взяти в роботу».