

Директор Департаменту соцзахисут населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко дала відповіді на найпоширеніші запитання щодо отримання державних допомог різних видів. Також інформувала щодо аспектів отримання державної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.
Чим визначено право?
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 № 250, зі змінами затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
Хто має право на призначення допомоги?
Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.
Який розмір допомоги та на який термін вона призначається?
З 1 березня 2022 року розмір допомоги становить 2100 грн.
Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
Які документи необхідно подати?
Для призначення допомоги Заявник (за умови пред’явлення паспорта громадянина України/паспортного документа іноземця/іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус) особисто подає:
Куди звертатись за призначення допомоги?
Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.
Заяви з необхідним пакетом документів приймаються безпосередньо в територіальній громаді:
Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою. В електронному вигляді запит на призначення допомоги можна заповнити в рамках заявки на отримання комплексної послуги «Ємалятко» на порталі «ДІЯ».
Чи є обставини, за яких припиняється виплата допомоги?
У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, отримувач допомоги зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.
До таких обставин зокрема належать:
Про це повідомила директор Департаменту соцзахисут населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко.