

Другий місяць осені починається з особливої дати. Генеральною Асамблеєю ООН проголошено 1 жовтня – Міжнародним Днем людей похилого віку, а в Україні це також і День ветерана.
Ця дата – не просто чергове нагадування, про важливість уваги, турботи та піклування для найповажнішої частини суспільства. Це привід для роздумів щодо взаємозв’язку поколінь, невідворотності життя та усвідомлення, які тяжкі випробування випали на долю ветеранів і людей похилого віку в минулому, та які принесло сумне воєнне сьогодення.
За офіційними даними на Полтавщині проживає близько 340 тисяч осіб з віком 60 та більше років, що становить понад 25% всього населення області.
Тому забезпечення соціального захисту, максимальне наближення та надання соціальних послуг особам похилого віку – є одним із пріоритетів діяльності органів соцзахисту області.
На сьогодні в територіальних громадах області 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 36 центрів надання соціальних послуг забезпечують обслуговування понад 90 тисяч осіб. Щороку соціальні працівники надають соціальні послуги 16,5 тис. одиноким, одиноко проживаючим громадянам, які втратили працездатність та не здатні до самообслуговування. Це і доставка ліків, продуктів харчування, допомога по господарству, вирішення інших побутових проблем.
Для літніх людей, які потребують постійного стороннього догляду, надається послуга стаціонарного догляду на базі трьох будинків-інтернатів та одного пансіонату, в яких проживають понад 500 одиноких осіб, які мають нелегку, часто трагічну долю. Крім того, у територіальних громадах продовжують роботу 12 відділень стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, де на сьогодні проживають майже 200 осіб. Це не просто статистичні показники, це люди, які до краплі віддали Україні та Полтавщині своє здоров’я, мудрість та життєвий досвід, чому прийдешні покоління завжди будуть завдячувати.
Незмінним із пріоритетом діяльності Департаменту соцзахисту населення залишається розвиток соціальних та реабілітаційних послуг для осіб похилого віку.
Зокрема під час робочої зустрічі з представниками Програми ООН з відновлення та розбудови миру були опрацьовані питання посилення спроможності територіальних громад в частині надання соціально-побутових послуг населенню, як за рахунок збільшення обмінного фонду засобів реабілітації в територіальних центрах громад, так і за рахунок роботи мультидисциплінарних бригад на спеціально обладнаних автомобілях з пересувними модулями різного призначення (душові, пральні, транспортування маломобільних груп тощо). Адже для області є важливим збереження напрацьованого досвіду щодо доступності соціальних послуг на рівні кожної громади та найвіддаленішого населеного пункту.
Від імені всіх працівників системи соціального захисту населення Полтавської області бажаємо всім представникам старшого покоління та ветеранам здоров’я, добра та мирного неба!
Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила КОРНІЄНКО