• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині триває аудит земель сільськогосподарського призначення

З  метою організації ефективного використання земель та уникнення їх використання із порушенням земельного законодавства в області триває аудит земель сільськогосподарського призначення. На його основі й за допомогою алгоритмів ефективного та правового використання земель запровадили моніторинг введення земель сільськогосподарського призначення в обіг.

Як повідомив  під час апаратної наради начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило, станом на 11 березня обстежено 416 (95%) сільських, селищних рад. За результатами аудиту виявлено земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на  них, площею 22151,62 га. З них державної власності –12513,2 га, комунальної власності – 2692,9 га, приватної власності – 2460 га, колективної власності – 4484,7 га.

Також він поінформував присутніх про виявлені порушення.

 «Це самовільне заняття земель, відсутність державної реєстрації прав на земельну ділянку, відсутність договорів оренди землі між власниками та користувачами земельних ділянок, землі використовують не за  цільовим призначенням, без виконання заходів, передбачених затвердженою в установленому порядку документацією із землеустрою. Часто виявляють випадки, коли в документації з землеустрою передбачено здійснити заходи, наприклад, рекультивацію порушених земель. Це стосується об’єктів нафтогазового комплексу та пов’язаних із видобутком корисних копалин», – розповів Вадим Чувпило.

За його  словами, щодо виявлених земель вживають певні заходи.

«У 2019 році планується продовжувати здійснення заходів державного контролю, основною метою яких є своєчасне виявлення порушень вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, вжиття відповідних заходів щодо їх усунення та запобігання здійснення таких порушень», – сказав Вадим Чувпило.

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, вивчається стан використання земель, виявлення проблемних питань та надаються рекомендації з їх вирішення тощо.

Нині в усіх районах області діють робочі групи з аудиту земель, до складу яких увійшли представники районних управлінь (відділів) Держгеокадастру, агропромислового розвитку райдержадміністрацій, фіскальної служби та поліції. Очолюють робочі групи голови райдержадміністрацій або їх заступники.

Т.в.о голови облдержадміністрації Роман Товстий  відзначив з кращого боку Глобинський, Лохвицький, Кобеляцький райони щодо проведеної роботи.

«Решетилівському та Чорнухинському районам потрібно активізуватися. А Миргородський район має прозвітувати про проведену роботу та подати змістовнішу й об’єктивнішу інформацію», – наголосив Роман Товстий.  

У результаті проведеної роботи з аудиту земель сільськогосподарського призначення в Полтавській області до місцевих бюджетів додатково надійшло 3792 тис. грн.

 

 

 

 

 

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk