

Прикладом впровадження реформи «Нова українська школа» на Полтавщині є Розсошенська гімназія, що в Щербанівській ОТГ. Нещодавно заклад повністю модернізували. Від старої будівлі залишився лише фасад. Гімназію термомодернізували та відремонтували дах. Замінили вікна, утеплили стіни. На все витратили 10 мільйонів гривень.
«Проект реалізували за 2 роки. З районного бюджету виділили 5 млн грн. За ці гроші зробили дах. Додатково спрямували 5 млн грн з обласного бюджету. Також долучили фінанси ОТГ, за які облаштували перші класи», – розповів голова Полтавської районної державної адміністрації Ігор Карімов.
У гімназії навчається 761 учень. Персонал закладу – 102 особи. За концепцією «Нової української школи» у навчальному закладі оснастили 5 перших класів. Облаштували ігрові та навчально-пізнавальні зони, парти-трансформери, куточки живої природи, придбали килимки для ранкових зустрічей, необхідні підручники, дидактичні матеріали.
«Минулого року ми набрали 5 перших класів. Усі класи у нас заповнені, у кожному по 30 учнів. На цей рік вже є охочих на 5 класів. Мікрорайон розбудовується, тому ще чекаємо дітей. Заклад може прийняти ще учнів, але, можливо, доведеться впроваджувати підзміни. Початкова школа вже працює на підзмінах», – розповів в.о. директора Розсошенської гімназії Євген Яловець.
У Щербанівській ОТГ планують створити опорний заклад на базі Щербанівської школи, куди ввійдуть Тростянецький та Нижньомлинський навчальні заклади.
Представники Щербанівської ОТГ поділилися досвідом впровадженням реформи «НУШ». Заклад показали депутатам обласної ради, медійникам та фахівцям профільних департаментів.
Як зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий, після об’єднання в рази зросли бюджети ОТГ. Завдяки цьому громади покращують об’єкти та будують нові.
– Думаю, після огляду гімназії ні в кого вже не виникає сумнівів щодо важливості проведення реформи децентралізації. Завдяки об’єднанню зусиль та співфінансуванню бачимо якісні зміни. Так і маємо рухатись далі, – підсумував Роман Товстий.