• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Річницю створення 16-го окремого мотопіхотного батальйону відзначили урочистостями та відкриттям пам’ятної дошки

 

На  території 179-го об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку в структурі Збройних сил України відзначили п`ятиріччя створення 16-го ОМПБ.

16 окремий мотопіхотний батальйон – бойовий підрозділ (далі ОМПБ), офіційно сформований рівно п’ять років тому. За час існування показав професійну та результативну бойову підготовку, відвагу і мужність на бойових позиціях у зоні АТО/ООС, заслужив авторитет у системі Збройних сил України.

Його історія почалась із добровольчого формування загону територіальної оборони в Полтаві. Після цього штат 16 батальйону територіальної оборони офіційно ввели в дію. 28 квітня 2014 року розпочалось формування військової частини з представників Полтавської області.

Потім батальйон приєднався до 58 ОМПБр Сухопутних військ ЗСУ. Саме в її складі в 2015 році військові утримували Авдіївську промзону 258 днів, після чого одержали  назву «промберги». У 2017 році обороняли Кримське в Луганській області.

 Руслан Цішковський, позивний «Царь» – військовослужбовець 16 ОМПБ четвертої хвилі мобілізації. Пішов на службу добровольцем. Розповідає, що з 2015 року був розвідником.

«У 2015-му  році воювали багато добровольців. Мабуть, що кожен п'ятий на той час йшов на службу добровільно. Коли я потрапив у батальйон, він був дуже потужний. Командир у нас був освічений, підготовлений, знав як керувати особовим складом. Наразі проходжу службу за контрактом в іншій військовій частині», – розповів Руслан.

«Прийняв батальйон у 2015 році. На той час підрозділ дислокувався у населеному пункті Райгородка Луганської області. Потім почали посилення батальйону артилерією, бронетехнікою та провели бойове злагодження на полігоні. Після навчань батальйон зайняв оборонні позиції у районі населеного пункту Авдіївка Донецької області. Два роки поспіль 16 ОМПБ займав перші місця у ЗСУ як боєздатний мотопіхотний батальйон», – розповів полковник у відставці, командир 16 ОМПБ у 2015-2017 роках Олег Громадський.

Нині військові вже місяць як повернулись із зони ООС, де утримували лінію оборони під окупованою Горлівкою. Військовослужбовці розповідають, що це одна з найскладніших ділянок фронту на Донбасі, бо доводилось жити та воювати за декілька сот метрів від ворога. За ці роки особовий склад кардинально змінився. Якщо раніше у батальйоні були військовослужбовці в основному з Полтавщини, то нині в його складі служать жителі Сумщини, Київщини, Житомирщини. Змінився і керівник підрозділу. Зараз 16 ОМПБ очолює майор Олексій Халабуда.

 З початку свого шляху батальйон зазнав 13 втрат, 23 військовослужбовці були поранені. Під час виходу із зони ООС восени 2018 року загинув 20-річний Владислав Карпун.

Хвилиною мовчання вшанували полеглих військовослужбовців 16 ОМПБ. Бійців батальйону нагородили відзнаками Президента України «За участь в антитерористичній операції», нагрудними знаками Полтавської обласної ради «За вірність народу України» І та ІІ ступенів, а також вручили грамоти від Полтавської облдержадміністрації.

На фасаді казарми, де почалося формування 16 ОМПБ, урочисто відкрили пам'ятну дошку.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk