• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

МОЗ прозвітувало про свою діяльність у 2017 році

3 квітня,  в.о. Міністра охорони здоров‘я доктор Уляна Супрун та заступники Міністра прозвітували перед Комітетом з питань охорони здоров’я.

2017 рік став роком початку системних і довгоочікуваних змін у сфері охорони здоров’я: прийнято Закон України № 2168-VIII “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населенняˮ, який впроваджує національне медичне страхування - оплату державою медичних послуг, які були надані конкретному пацієнту. 
Уряд затвердив план заходів з реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я на період до 2020 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 821). Створено електронну систему охорони здоров’я.

У 2017 році МОЗ дозволив використовувати мінжнародні клінічні протоколи у лікарській практиці, спрощено вимоги до ведення паперової звітності в закладах охорони здоров’я.

Минулого року Міністерство активно працювало над створенням ефективної системи громадського здоров’я. Зміцнення здоров’я українців, заохочення до здорового способу життя і продовження тривалості активного та працездатного віку - одні з головних завдань. У 2017 році схвалено Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, удосконалено якість епідеміологічного нагляду, введено сучасні інструменти реагування на надзвичайні події.

Один із пріоритетних напрямків роботи Міністерства - підвищення рівня доступності лікарських засобів. З квітня 2017 року діє урядова програма “Доступні ліки”, яка є яскравим прикладом децентралізації. Пацієнти з серцево-судинними захворюванями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Програма має позитивну динаміку: збільшується кількість пацієнтів, які користуються програмою, аптечних закладів, виробників та кількості препаратів. Так, наприклад, на початку дії програми до переліку було включено 157  торгових назв, а в оновленому переліку, який діє з початку 2018 року, вже налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатні. У 2017 році відшкодовано понад 13,9 млн рецептів.

Сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів у реалізації змін в охороні здоров‘я.

 

За матеріалами Урядового порталу

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk