

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту» традиційно на початку кожного навчального року на території Полтавської області протягом серпня-жовтня проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок».
Його мета – виявити дітей, які не розпочали навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації, надати дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, адресну допомогу в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону. Проведення заходу «Урок» – дієвий механізм і у сфері запобігання дитячої бездоглядності, безпритульності. Водночас працівники служб у справах дітей проводять профілактичні бесіди з учнями, які без поважних причин пропускають заняття та роз’яснювальну роботу щодо захисту прав дітей.
Службами у справах дітей області спільно з органами освіти, працівниками Головного управління Національної поліції в Полтавській області, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у серпні-вересні поточного року було також організовано проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок». Станом на 1 вересня було виявлено 14 дітей шкільного віку, які не розпочали навчатися у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах. Зокрема, 3 – у зв’язку з невиконанням батьками батьківських обов’язків, 2 – самовільно залишили заклад, 1 – у зв’язку із перебуванням за кордоном, 3 – місце перебування з’ясовується, 5 – у зв’язку зі зміною місця проживання. З батьками та особами, що їх замінюють, проведено роз’яснювальну роботу щодо обов’язкового здобуття дітьми середньої освіти та попереджено про наслідки неналежного виконання своїх батьківських обов’язків. 9059 дітей отримали допомогу у вигляді канцелярських наборів.
У результаті проведеної роботи 9 дітей залучено до навчального процесу, із них 4 дитини повернуто на навчання, ще 4 – влаштовано до загально-навчальних закладів, професійно-технічних училищ, 1 дитину влаштовано до інтернатного закладу. Станом на 22.10.2019 5 дітей залишилися невлаштованими на навчання з різних причин: одна дитина перебуває за кордоном, інша – через невиконання батьками своїх батьківських обов’язків; місце перебування трьох сімей із дітьми з’ясовується. В ході проведення заходу двох батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання своїх батьківських обов’язків.
Для влаштування дітей у навчальні заклади цього року звернулося 2018 внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій. За результатами проведеної роботи до дошкільних навчальних закладів влаштовано 440 дітей, до загальноосвітніх навчальних закладів – 1384, закладів вищої освіти – 133, закладів професійної (професійно-технічної) освіти – 61. У цілому проблем щодо влаштування дітей до навчальних закладів не виникало.
Служба у справах дітей облдержадміністрації