• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відкрили виставку про Голодомор 1932-1933 років

Виставка фотографій і документів, присвячених історії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, відкрилася  в Державному архіві Полтавської області  до дня пам’яті жертв голодоморів. В експозиції «Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині» більше півсотні документів,  що свідчать про причини, хід та наслідки Голодомору в Україні.

«Нещодавно виявили ще один документ, яких донині збереглося дуже мало, про голод 1933 року. В ньому йдеться про вилучення метричних книг 1932-1933 рр. І це факт, який засвідчує причини великої смертності», – розповіла директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим.

Виставка поділена на два розділи. В першому розповідається про основні причини, що призвели до Голодомору в Україні і, зокрема, на Полтавщині у 1932-1933 роках: постанови вищих органів влади, місцевих партійних та радянських органів, силових структур, повідомлення друкованих ЗМІ про розгортання мережі ТОРГСИНів у Полтаві, плакати 1930-х років, що розповідають про стратегічні напрямки розвитку політичного та економічного життя країни тощо. До другого розділу ввійшли документи про перебіг та наслідки трагічних подій 1930-х років. На стендах цього розділу представлено карту України, на якій визначено області найбільших демографічних втрат; порівняльну таблицю переписів населення Полтавських районів за 1926 та 1937 рр. копії актових записів громадянського стану про смерть від голоду у 1932-1933 рр., світлини «командирів» великого Голоду та жертв Голодомору, документальні свідчення про учасників тих трагічних подій.

«Цей геноцид замовчувався багато років. Однак майже кожна сім’я  відчула наслідки цієї страшної події. Я запитував у бабусі, чому ви не залишили нам ніяких сімейних коштовностей: каблучок, ланцюжків тощо. На що вона відповіла: «Якби я щось залишала, то вас не було», –  розповів голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб.

В окремих експозиціях розміщені наукові видання за темою «Голодомор 1932-1933 років – геноцид проти українського народу».

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk