• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відкрили виставку «22 січня – День Соборності України»

У Державному архіві Полтавської області відкрили виставку, присвячену Дню Соборності України. В експозиції – 50 світлин.

«Кожного року ми змінюємо формат наших експозицій. Цього року охопили не лише загальнодержавницькі процеси, а й показали злочини, що вчиняли й на території Полтавщини. Також у документах розповідається про  участь наших земляків у всіх урядах, які напрацьовували концепцію державотворення», –  розповіла директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим.

Виставка складається з двох розділів. У першому представлені документи, що відображають державотворчі кроки в період Української революції 1917-1921 рр. Це Універсали Центральної Ради, проєкти Конституції УНР, фото з проголошення Універсалу 22 січня 1919 року.

До другого розділу ввійшли архівні документи про збройну боротьбу радянської Росії проти України та злодіяння більшовицького режиму на території країни в 1919-1920 роках.

«Цікавим у нашій експозиції є відкритий лист Сергія Єфремова до Юрка Коцюбинського, який був затятим більшовиком і палко підтримував Червону армію. Лист датований 1918 роком. Він свідчить про те, настільки більшовики бомбардували Київ, нищили культурні цінності, не говорячи вже про людські жертви», – розповів заступник директора Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт.

На окремих стендах представлені портрети полтавців-учасників бою під станцією Крути.

«Є чимало різних міфів про цю подію. Бій під Крутами опоетизували, а в Галичині вживали термін «загинув під Крутами»,  а насправді мова йшла про участь у  визвольній боротьбі на території радянської України.  Але цей бій не варто сприймати як поразку, адже завдяки йому вдалося стримати більшовиків. І є свідчення про те, що всі хлопці пройшли вишкіл, адже якби вони не були підготовлені, бій би не тривав 9 годин», – розповів представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Також на виставці презентували три томи збірника документів «Україністка революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події, постаті, документи. 1917-1921».

Виставка триватиме до 1 лютого.  

 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk