• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Мінветеранів розробляє новий механізм забезпечення житлом учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб

 

На селекторній нараді Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України працівники облдержадміністрацій обговорили питання забезпечення житлом учасників АТО/ООС і внутрішньо переміщених осіб.

Від Полтавської області в ній взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступник Катерина Рижеченко, фахівці Департаменту соціального захисту населення та Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА.

Нараду провів перший заступник Міністра Антон Колумбет, який розповів про наявні моделі забезпечення житлом учасників АТО/ООС і внутрішньо переміщених осіб, реалізовані постанови та субвенцію з держбюджету.

«Уряд і Мінветеранів провели роботу зі створення нового підходу щодо забезпечення житлом вказаних категорій осіб. Це питання для нас болюче, адже більше 20 тисяч учасників бойових дій перебувають на квартирному обліку, приблизно 400 тисяч сімей ВПО також потребують власного житла», – сказав Антон Колумбет.

Перший заступник Міністра розповів про досвід Івано-Франківська, де місцева влада знайшла спільну мову із забудовниками, завдяки чому за два роки 200 учасників АТО/ООС отримали житло.

«Цей механізм дуже простий. Влада міста надає землю під будівництво нового житлового будинку, а забудовник натомість виділяє в ньому певну кількість квартир на закриття соціальної черги серед учасників бойових дій», – пояснив Антон Колумбет.

Він дав доручення головам обласних адміністрацій налагодити в своїх регіонах подібну співпрацю з забудовниками.

На придбання житла учасникам АТО з числа переміщених осіб цього року з держбюджету виділено 248 мільйонів гривень, що в 10 разів більше, ніж у 2019 році. Перший заступник Міністра закликав регіони знайти можливість співфінансувати отримання житла для вказаних категорій за всіма чинними постановами.

Крім того, на нараді обговорили проблеми поранених на Майдані осіб, лікування учасників АТО/ООС в умовах нової медичної реформи та інші питання.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk