• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Полтавські освітяни перейматимуть досвід у литовських колег у впровадженні електронних щоденників та оплати гуртків

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся з делегацією з Литви, яку очолив ексміністр освіти і науки Гінтарас Стєпонавічюс. На зустрічі також були присутні радниця голови Полтавської ОДА з питань освіти Віта Ковальська та директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко, адже обговорення стосувалося саме новацій у сфері освіти.

«Радий вас вітати на Полтавщині! У наших країн склалися добрі взаємини. Цей рік в Україні оголошено освітянським, тому ми вкладаємо багато сил та енергії в цю галузь. Також у країні активно розвивається діджиталізація та автоматизація управлінських процесів. А у Литви досить багатий досвід у цих сферах, яким ви можете поділитися. Ми в свою чергу відкриті для співпраці та партнерства», – зазначив на початку зустрічі Дмитро Лунін.

Гінтарас Стєпонавічюс нині депутат Сейму Литовської Республіки, 4 роки був міністром освіти та науки і запроваджував в країні всі ті процеси, до яких Україна готова зараз.

«Останні 3 роки активно працюємо в Україні. Пропонуємо свій досвід, зокрема у позашкільній освіті. Наші напрацювання активно використовують у Кременчуці в межах пілотного проєкту. Так, у Литві на позашкільні заняття на одного учня виділяють 15 євро, щоб дитина сама обирала цікавий для себе напрямок розвитку. В цьому зацікавлені організатори позашкільної освіти, які заради уподобань учнів розвиваються, створюють нові напрямки і навіть змінюють місцезнаходження гуртка. Це дуже корисно сільським дітям, адже тепер не вони їздять на заняття, а гуртки їдуть до них. Подивимося, як ця система покаже себе в Кременчуці, де на дитину в місяць виділяють 200 гривень», – розповів Гінтарас Стєпонавічюс.

Литовці також розповіли про свої досягнення у сфері освіти. Наприклад, уже 10 років там немає паперових журналів, за два роки вони повністю перейшли на електронні щоденники та документацію. Тепер батьки з повідомлень дізнаються про оцінки своїх дітей і навіть можуть відслідковувати коментарі вчителів щодо виставлених ними балів. Також у Литві є розвинуті інтернет-платформи з підручниками та збірками інтерактивних задач. Дитина платить 5 євро на рік за користування ними, учитель – 15.

«Щоб зацікавити молодих учителів роботою в школі, я особисто, коли був міністром, анулював половину непотрібних документів. Учитель має до уроку готуватися, а не заповняти тонни непотрібних нікому паперів, – розповів очільник литовської делегації. – Найголовніше ваше завдання – зробити все, щоб учні хотіли йти до школи».

Президент Європейської асоціації неформальної освіти Валдас Янкаускас розповів, як у Литві вдалося побороти булінг. А представник Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Петро Крайсвітній розповів про поїздку полтавської делегації директорів шкіл у Литву. Вони виявили зацікавленість у співпраці. Зокрема, у Миргороді та багатьох ОТГ литовці допомагають запроваджувати систему електронних щоденників.

Дмитро Лунін запитав у литовських освітян, як їм вдається зацікавити школою молодих педагогів, як їм вдалося підвищити рівень знань учнів із математики. Наприкінці зустрічі він подякував усім членам литовської делегації за візит та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk