• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині більше 800 фахівців готові надавати допомогу в осередках імовірного спалаху коронавірусу

У зв’язку з виявленим першим випадком коронавірусу 2019-nCoV в Україні директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак провів брифінг для журналістів і розповів про заходи запобігання занесенню та поширенню на території області гострої респіраторної хвороби.

«По-перше, хочу застерегти полтавців не панікувати. Головний захист від вірусу – це спокій, – говорить Віктор Лисак. – Полтавські медики готові надавати всю необхідну допомогу. В області є 639 інфекційних ліжок, зокрема 241 боксоване ліжко. Якщо буде треба, хворих можна розмістити і в одномісних боксах. Таких у нас 98. Надавати допомогу в можливих зонах спалаху коронавірусу зможе 881 підготовлений фахівець. Ми чітко виконуємо інструкції ВООЗ».

На Полтавщині вже є досвід проведення обсервації людей, що повернулися з Китаю. Також був позитивний приклад пильності місцевої мешканки, яка сама приїхала в Полтаву з КНР й при перших симптомах ГРВІ звернулася до сімейного лікаря і була ізольована. Діагноз у жінки не підтвердився, але лікарі діяли відповідно до інструкцій, щоб попередити ймовірне інфікування інших полтавців.

«У наш час настільки велика міграція населення: українці їздять відпочивати, на заробітки. Дуже важливо, що всі, хто повертається з неблагополучних щодо вірусу країн, повідомляли про це лікарів. Навіть якщо немає ніяких проявів хвороби, ці люди можуть пройти самоізоляцію вдома й 14 днів не виходити на роботу, в громадські місця», – говорить Віктор Лисак.

Полтавські лікарні мають запас окулярів, рукавичок, масок, захисних костюмів. А щоб поповнити кількість костюмів біозахисту та респіраторів, додатково виділено з резервного фонду області 400 тисяч гривень.

Швидкісних тест-систем для виявлення коронавірусу 2019-nCoV в Полтавській області немає, але директор Віктор Лисак запевнив, що немає потреби масово робити аналізи. Є чіткий алгоритм встановлення діагнозу, полтавські лікарі можуть брати біологічний матеріал у хворих і направляти його до лабораторії в Київ.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk