

Перший прийом громадян на посаді першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна тривав близько трьох годин. Записалося 18 громадян, та вирішувати свої проблеми більшість прийшла колективами.
Делегації з Кременчуцького, Кобеляцького та Пирятинського районів намагалися внести зміни до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, який уже перебуває на затвердженні в Уряді.
Жителів Світлогірського не влаштовує, що центр майбутньої ОТГ буде в селі Озера. Керівництво Пришибської ОТГ не погоджується об’єднуватися з Горішньоплавнівською громадою. Жителька села Березова Рудка Пирятинського району звернулася до Дмитра Луніна сприяти створенню Березоворудської ОТГ, якої немає в Плані взагалі.
«Майже по всім проблемним питанням конфігурації громад у Полтавській області у мене одна відповідь. Усі населені пункти регіону з 2015 року мали час добровільно об’єднатися з ким завгодно. А тепер, у період укрупнення громад, все вирішує Мінрегіон. Є методика спроможності громад, за якою відбуватиметься укрупнення вже існуючих ОТГ. І перед тим, як подавати на затвердження Перспективний план, в області тривали обговорення, зустрічі з представниками районів, народними депутатами, ми враховували думки більшості, – пояснив Дмитро Лунін. – Усе, що залишається жителям Полтавщини, – восени прийти на вибори й обрати гідного голову ОТГ, який буде працювати на благо громади».
Чимало громадян прийшли на прийом до першого заступника голови Полтавської ОДА зі скаргами на комунальні проблеми Полтави: питання водовідведення, перерахунку тарифів, електропостачання тощо. Дехто скаржився на стан Центрального ринку й пропонував перенести його на окраїну міста, а деякі громадські організації навіть звернулися до Дмитра Луніна з проханням посприяти проведенню позачергових виборів міського голови Полтави.
«Багато з цих питань не належать до компетенції Полтавської облдержадміністрації, тому були перенаправлені до міської ради чи комунальних підприємств «Полтававодоканл» чи «Енергозбут». Якщо людям і там не допоможуть, більшість скарг можна буде вирішити в судовому порядку. Порадив, як краще це зробити. Але жодне звернення не залишиться без уваги, особисто буду тримати кожне на контролі, – повідомив Дмитро Лунін. – Щодо проблем учасників АТО/ООС незабаром взагалі збираємо координаційну раду, бо є цілий список питань, який терміново необхідно взяти в роботу».