

Здійснити реконструкцію занедбаного дитячого садочка та перетворити його на сучасний науково-дослідний центр із комфортними умовами для роботи вітчизняних та міжнародних археологічних експедицій планують у селі Більськ Котелевського району.
Днями заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко оглянула будівлю та прилеглу територію колишнього дитсадка.
За її словами, не зважаючи на карантинні заходи, проєкт відкриття музейних експозицій та облаштування офісного приміщення Історико-культурного заповідника «Більськ» продовжує втілюватись. На реконструкцію будівлі з обласного бюджету вже виділили 1 мільйон гривень, роботи планують розпочати після карантину.
Крім того, згодом у Більську має з’явитися повноцінний сучасний інтерактивний музей. Місце, де планується розташувати будівлю, Катерина Рижеченко також оглянула.
«Заповідник необхідно й надалі популяризувати не лише серед мешканців області, але й по всій Україні. Це буде музей, в якому зберігатимуть унікальні археологічні знахідки Більського городища. Ми хочемо, щоб він був надсучасний, створений за кращими зразками європейських музейних закладів. Сюди відвідувачі приходитимуть не лише подивитися на експонати через скло. Це буде інтерактивний музей, цікавий для всіх верств населення. Тут можна буде захопливо провести час із дітьми упродовж цілого дня», – сказала Катерина Рижеченко.
Від будівлі створять перехід до музею під відкритим небом, де колись, ймовірно, було розташоване стародавнє місто Гелон.
«Плануємо відтворити курган, поселення скіфів та їхній побут. Крім того, щороку в нас працює археологічна школа, учасники якої знаходять чимало різних цінних речей», – розповів директор КУ «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради» Ігор Корост.