

Сьогодні у Решетилівському професійному аграрному ліцей імені І. Г. Боровенського відбулася зустріч освітян з усієї України. Завітали на Полтавщину для того, щоб ознайомити керівників закладів освіти, керівників Департаментів, директорів методичних центрів України із закладом та з тими стратегіями розвитку, які планує Міністерство освіти та уряд.
«Наша основна мета - розбудувати нову професійну освіту, престижну, популярну як для молоді так і для дорослого населення і зробити її вагомим фактором відродження економічного добробуту держави», - розповідає заступник директора Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Катерина Мірошниченко. Вона також зазначила про парадоксальну ситуацію, що у Німеччині, яка є однією з найпотужніших країн світу, 70 % випускників по завершенню середньої освіти йдуть саме у професійну освіту. Вони отримують достойну заробітну плату, мають гарну перспективу свого розвитку і лише 30 % випускників здобувають вищу освіту. В Україні 80 % випускників здобувають вищу освіту. Здобуття диплому, а не освіти, призвело до безробіття. А робітничі кадри на сьогодні найбільш затребувані на ринку праці категорії людського капіталу.
«Хочемо зруйнувати старі стереотипи, що у професійну освіту йдуть тільки ті люди, які не змогли себе реалізувати. Ми вражені наскільки навчальний заклад зміг реалізувати те, що ми прагнемо зробити в інших навчальних закладах. Це заклад, який працює на майбутнє і на перспективу свого розвитку», - доповнює Катерина Мірошниченко.
Освітянам провели екскурсію по навчальному закладу, де вони мали змогу побачити оновлений спортивний комплекс з різними спортивними секціями.
«Колектив зрозумів, що треба змінювати роботу, яка була до цього. Сьогодні життя вимагає від нас працювати по-новому. Враховувати ринок праці, контингент учнів, яких ми сьогодні залучаємо, все більше, оскільки ми хочемо створити на базі нашого навчального закладу Центр професійної освіти. Він передбачає розвиток, оновлення техніки і все те, що необхідно сьогодні для конкурентно-спроможного працівника на ринку праці», - говорить директор Решетилівського професійного аграрного ліцею Ніла Спільна.
Сам заклад працює з 1986 року. Ліцей у своєму розпорядженні має також навчальне господарство площею 42 га. Освітяни мали змогу побачити цю територію на власні очі.
«Я представляю проект U-LEAD - це проект європейського союзу, який презентується Європейським Союзом загалом і окремим країнами-членами ЄС. Представляю Польщу в цьому проекті, адже Польща теж співфінансує цю роботу. Головний предмет допомоги проекту - децентралізація і підтримка професійної освіти. І саме у зв'язку з професійною освітою ми приїхали до Полтави. Хочемо покращити якість професійного навчання. На заході своїм досвідом діляться партнери іноземних країн: Польщі та Німеччини. Із цієї дискусії, яка відбулась у Полтаві, ми зрозуміли, що дослідження ринку праці і співпраця з працедавцями полягає в тому, щоб кращі випускники могли для себе знайти у майбутньому роботу - це той досвід, який можна запозичити», - говорить представник PolishAid у програмі «U-LEAD з Європою» Міхал Кубіш.
Сьогодні Решетилівський професійний аграрний ліцей - це заклад нового типу. Навчання здійснюється на рівні вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти, освітньо-кваліфікаційних характеристик з професій, згідно яких регламентуються необхідні знання та вміння учнів на відповідні робітничі розряди.